Drużyna Chorwacji wystąpi w 1/2 finału - o rezultacie zadecydowały karne Drużyna Chorwacji zagra w 1/2 finału - rozstrzygnęły rzuty karne!

Drużyna Chorwacji wystąpi w 1/2 finału - o rezultacie zadecydowały karne Drużyna Chorwacji zagra w 1/2 finału - rozstrzygnęły rzuty karne!

Światowe mistrzostwa, które są obecnie rozgrywane w Katarze wielkimi krokami zbliżają się ku końcowi. Mecze ćwierćfinałowe, których zwycięzcy wystąpią w 1/2 finału mundialu były rozgrywane w ostatni weekend. Z tym, że ich kadra narodowa musiała się pożegnać z szansami na wygranie mistrzowskiego tytułu musiało pogodzić się wielu piłkarskich kibiców. Pozostaje jednak śledzić mundial do końca i ekscytować się cudownymi golami a także czekać na końcowe rozstrzygnięcia. Z pewnością od samego początku mistrzostw świata jednym z kandydatów do zdobycia tytułu była narodowa kadra Brazylii. Wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem po wygranej z narodową reprezentacją Korei Południowej, jednakże wówczas nadszedł czas spotkania z Chorwacją. Gracze narodowej reprezentacji Chorwacji postawili naprawdę ciężkie warunki dla zespołu narodowego Brazylii podczas tego pojedynku.

Od pierwszych minut tego pojedynku narodowa kadra Brazylii miała kłopot z kończeniem akcji ofensywnej celnym uderzeniem na bramkę. Chorwaccy piłkarze fenomenalnie spisywali się w grze obronnej, ale raz na jakiś czas byli w stanie postraszyć ładnymi akcjami. Arbiter pojedynku nie miał wyjścia i po 90 minutach był zmuszony zaprosić piłkarzy obu drużyn na dodatkowy czas gry. Futbolowi wielbiciele zgromadzeni na stadionie byli zadowoleni z przebiegu dogrywki. Brazylijska drużyna narodowa w końcówce pierwszej połowy wyszła na prowadzenie za sprawą gola Neymara. Wówczas można było odnieść wrażenie, że już jest po wszystkim i Canarinhos mogą wybierać miejsca na mecz 1/2 finału. Jednak podczas drugiej części dogrywki na cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem do siatki trafili piłkarze Chorwacji, doprowadzając w ten sposób do serii rzutów karnych. Narodowa drużyna Chorwacji w egzekwowaniu rzutów karnych posiada bardzo duże doświadczenie i tutaj było to dostrzegalne. W trakcie strzelania karnych graczom Brazylii brakowało doświadczenia, a dzięki temu golkiper zespołu narodowego Chorwacji bez żadnego problemu kilka obronił. Z kolei narodowa drużyna Chorwacji nie chybiła ani razu i takim sposobem zagwarantowała sobie kwalifikację do 1/2 finału mistrzostw świata w Katarze. Bardzo mocna drużyna narodowa Argentyny, która w spotkaniu ćwierćfinałowym ograła też po serii karnych narodową kadrę Holandii będzie oponentem drużyny Chorwacji w półfinałowym spotkaniu.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy