Kluczowy turniej - mundial 2022

Kluczowy turniej - mundial 2022

Wielkimi krokami nadciągają zawody w Katarze, a duży odsetek facetów z zaciekawieniem odlicza przyszłe godziny. W sieci internetowej tworzy się multum przemyśleń pod względem tego, która grupa zawodników zwycięży te rozgrywki, a jaka ma na to nieznaczne perspektywy. Nie zabraknie również komentarzy wobec różnych sław piłki nożnej. Czy nadzwyczajne wydarzenie da nam doniosłe odczucia?

Rewelacyjność mistrzostw

Wbrew gigantycznej ilości mistrzostw świata, które do obecnej chwili się odbyły, obecne mistrzostwa świata będą bezgranicznie zjawiskowe. Po raz pierwszy w całym cyklu organizowanych mistrzostw, spotkania wydarzać się będą na terenie Bliskiego Wschodu, jak też pierwszy raz w państwie wyznania islamskiego. Pora kalendarzowego roku również jest specyficzna, ponieważ mundial wydarzy się w okresie jesieni. Jest to też finalny turniej, gdzie występować będą zaledwie 32 składy piłkarskie, gdyż na następnym takim wydarzeniu, liczba ekip piłkarzy zwiększona zostanie do 48 zakwalifikowanych drużyn.

Negatywne komentarze fanów piłki nożnej

Nadchodzące piłkarskie zawody są w większym stopniu kontrowersyjne od swoich poprzednich wersji. Ukazują się opinie, iż wybór terytorium, w którym mecze piłkarskie mają mieć miejsce, zawierał tło korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w środowiskach piłkarskich dostrzegalne jest dużej wielkości wzburzenie. Wokół mistrzostw bez przerwy włóczyło się widmo skandali, natomiast czara goryczy przelała się, gdy do publiczności dotarły informacje, że w trakcie budowy stadionów i całego zaplecza, zmarła spora liczba siły roboczej, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednakże nie powstrzymało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego przełomowego turnieju dla gospodarza, jakim jest Katar.

Która drużyna podniesie w górę trofeum?

Mimo sporej niechęci aniżeli podziwu wobec gospodarza mistrzostw, i tak miliony ludzi angażują się w cały proces, stawiając na przeróżne zespoły do wygrania całego turnieju. Najczęściej typowanymi faworytami do wygrania turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza świata musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy