Narodowa kadra Macedonii triumfuje i gwarantuje sobie awans do finałowego meczu barażowego turnieju z portugalską kadrą narodową!

Narodowa kadra Macedonii triumfuje i gwarantuje sobie awans do finałowego meczu barażowego turnieju z portugalską kadrą narodową!

Bez wątpienia piłkarscy kibice przywykli do tego, że co chwilę w futbolu mogą się zdarzyć sensacje. Już wiele razy w historii piłkarskich dostawaliśmy szansę śledzić spotkania, podczas których był określony zdecydowany faworyt, a w rozrachunku końcowym triumfowała teoretycznie słabsza ekipa. W 2022 roku rozgrywane będą światowe mistrzostwa w Katarze, a eliminacyjne zmagania do turnieju dobiegły końca w listopadzie zeszłego roku. Pozostało kilka miejsc, o które walczą europejskie zespoły i w pierwszych starciach barażowego turnieju mogliśmy mieć nadzieję na sporo niezwykłych emocji. Do finału swojej barażowej drabinki została przesunięta drużyna Polski, ponieważ reprezentacja narodowa Rosji została ukarana walkowerem z powodu rozpoczęcia wojny na Ukrainie. Polscy gracze bój toczyć będą ze szwedzką drużyną narodową w wielkim finale swojej drabinki barażowej. Na pewno wielbiciele reprezentacji Italii liczyli na awans do światowych mistrzostw, które rozgrywane będą w Katarze. Jednak zdecydowanie inne nastawienie mieli gracze kadry narodowej Macedonii i postanowili sprawić wielką niespodziankę.

Należy zaznaczyć to, że włoska kadra była w tym spotkaniu kadrą dużo lepszą. Jednak przez cały mecz nie byli w stanie zaznaczyć tego trafieniem. Przewaga w strzałach na bramkę drużyna narodowej Włoch była gigantyczna, jednakże wiele wskazywało na to, że arbiter tego meczu będzie zobligowany zaprosić zawodników na dodatkowy czas gry. Na uderzenie zza pola karnego w ostatnich minutach zdecydował się jednak Trajkovski Aleksandr. Były zawodnik Palermo FC z pewnością nie oczekiwał tego, że jego strzał umożliwi pokonanie włoskiego zespołu i da jego reprezentacji awans do kolejnej fazy barażowego turnieju. To była gigantyczna porażka dla włoskich graczy. Obecni mistrzowie Europy bez najmniejszych wątpliwości mieli nadzieję na to, że dadzą radę zajść bardzo wysoko na mistrzostwach świata w Katarze. Z marzeniami na wygranie światowych mistrzostw będą zmuszeni jednak poczekać następne 4 lata, ponieważ w barażach skuteczniejszą reprezentacją okazała się narodowa kadra Macedonii. Reprezentacja Macedonii mierzyć się będzie z narodową reprezentacją Portugalii w starciu finałowym turnieju barażowego.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy